18. Kokaljevi dnevi
20. in 21. april 2018, Laško

Strokovni program

PETEK, 20. APRIL 2018
07:00 – 08:15 Prihod in registracija
08:15 – 08:40 Pozdravni nagovor predsednika SMZDM
RAZNE TEME - SMZDM
Moderator: Klemen Pašič
08:40 – 08:50 Ali uporaba probiotikov vpliva na čas trajanja simptomov akutnega gastroenterokolitsa
Nina Sodja, Maša Vovk
08:50 – 09:00 Zdravljenje bolečine v križu s topikalnimi NSAR
Tjaša Roženberger Fink, Urška Grdadolnik
09:00 – 09:10 Uporaba diklofenaka pri akutni bolečini v križu
Ines Gumilar, Suzana Kunstek, Črt Zavrnik
09:10 – 09:30 Varna uporaba NSAR in kombinacijsko zdravljenje
Neli Vintar
09:30 – 09:40 Empatija in izgorelost pri zdravnikih družinske medicine
Lea Penšek
09:40 – 09:50 Razprava
VNETJA GRLA
Moderatorica: Polona Vidič Hudobivnik
09:50 – 10:10 Vnetje grla v ambulanti družinske medicine
Julija Šter
10:10 – 10:40 Pregled vseh skupin učinkovin za (samo)zdravljenje
Vladka Čahuk Vaupotič
10:40 – 10:50 Razprava
10:50 – 11:30 Odmor s prigrizkom
SPREMEMBA PARADIGME ZDRAVLJENJA SRČNEGA POPUŠČANJA
Moderator: Andrej Pangerc
11:30 – 11:50 Ima vaš bolnik s srčnim popuščanjem simptome? Čas je za ukrepanje
Vojislav Ivetić
11:50 – 12:10 30 ključnih dni pri bolniku s srčnim popuščanjem
Marko Šluga
12:10 – 12:30 Nov mejnik pri zdravljenju kroničnega srčnega popuščanja
Andreja Rako
12:30 – 12:40 Razprava
12:40 – 13:00 Odmor s kavo
13:00 – 13:20 Hepatitis C – vloga zdravnika specialista družinske medicine pri prepoznavanju okužbe s HCV – SATELITSKI SIMPOZIJ
Jerneja Videčnik Zorman
13:20 – 13:30 Razprava
13:30 – 13:50 Sodelovanje specialista družinske medicine in kliničnega specialista nevrologa pri obravnavi bolnikov z napredovalo obliko Parkinsonove bolezni – SATELITSKI SIMPOZIJ
Nina Zupančič Križnar
13:50 – 14:10 Razprava
14:10 – 15:15 SKUPNO KOSILO
PRAKTIČNE DELAVNICE
Koordinator: Klemen Pašić
15:15 – 18:00 Praktični sklopi, delo v manjših skupinah z rotacijami (3-krat)
  • Vaje NMP – vodja Matej Mažič, sodelujejo reševalci in zdravniki UC Celje:
    1. Povijanje goleni - vodja Tanja Planinšek Ručigaj
    2. Nasilni bolnik in zdravstveno osebje - vodja Rajko Nemec, policijski inšpektor in inštruktor
18:00 Zaključek praktičnih delavnic - Zaključek 1. dne
19:30 PODELITEV LISTIN NOVIM SPECIALISTOM
VEČERJA
SOBOTA, 21. APRIL 2018
RESPIRATORNI SKLOP
Moderatorica: Nataša Maguša Lorber
08:30 – 08:50 ARI pri kroničnih pljučnih bolnikih
Petra Žnideršič
08:50 – 09:10 Atipična pljučnica?
Tatjana Lejko Zupanc
09:10 – 09:30 Kronični kašelj
Irena Šarc
09:30 – 09:40 Razprava
OBRAVNAVA BOLEČINE IN PREBIJAJOČE BOLEČINE ONKOLOŠKEGA PACIENTA
Moderatorica: Veronika Vezjak
09:40 – 10:00 Obravnava bolečine in prebijajoče bolečine onkološkega pacienta v ambulanti zdravnika specialista družinske medicinei
Ines Gumilar
10:00 – 10:20 Zdravljenje bolečine z vidika kliničnega specialista aesteziologa
Ana Pekle
10:20 – 10:40 Prebijajoča bolečina in njeno zdravljenje
Slavica Lahajnar Čavlovič
10:40 – 10:50 Razprava
10:50 – 11:15 Odmor s kavo
BOLEČINE V TREBUHU
Moderatorica: Ana Planinc
11:15 – 11:30 Obravnava bolečine v trebuhu v ambulanti zdravnika specialista družinske medicine
Mila Mršić
11:30 – 11:50 Bolezni odvisnosti in hepatitis C - satelitski simpozij
Andrej Kastelic
11:50 – 12:05 Bolečina v trebuhu iz vidika abdominalnega kirurga
Rok Testen
12:05 – 12:20 Ledvični kamni
Andrej Škoberne
12:20 – 12:30 Razprava
12:30 – 12:50 Zgodnje odkrivanje jetrnoceličnega raka – SATELITSKI SIMPOZIJ
Alojz Šmid
12:50 – 13:00 Razprava
13:00 – 13:15 Odmor
13:15 – 14:30
Delo v manjših skupinah z rotacijami (2-krat 30 min)
  • Delavnica Maligni melanom - Igor Bartenjev
  • EKG delavnica - Luka Lipar
14:30 Zaključek praktičnih delavnic
14:35 Kosilo in zaključek srečanja